Kinesioteipimine
Kinesioteipimine on protseduur, mida kasutatakse laialdaselt nii taastusravis kui ka spordimeditsiinis lihaste ja liigeste taastumis- ning raviprotsessi toetamiseks. Kinesioteipimine teenus sisaldab ühe piirkonna teipimist kinesioloogilise teibiga lihas- või liigesvalu leevendamise, liigese stabiliseerimise või turse vähendamise eesmärgil. Kinesioteipimine kiirendab verevarustust ja ainevahetust ning aktiveerib lümfiringet.
Mis on kinesioteip?
Kinesioteip on spetsiaalne veniv teip, mis on valmistatud elastsest kangast. Teip on lateksivaba ja tehtud nii, et ei ärritaks nahka. Teip on väga vastupidav aktiivsele liikumisele ning on veekindel. Sellega võib ka saunas käia. Kinesioteip püsib nahal kuni nädal.
Miks kasutada kinesioteipimist?
Kinesioteipimist kasutatakse enamasti lihas- või liigesvalude korral. Kinesioteip tõstab nahka teibi kohas, mis tekitab valupiirkonda rohkem ruumi ja seeläbi vereringe ja ainevahetus intensiivistub. Võimalik on ka kinesioteibi abil liigest stabiliseerida, näiteks hüppeliigest toestada enne võistlusi. Teibiga saab ka mõjutada rühti. Kinesioteibil on hea mõju lümfiringele. Lümfiteipimisega saab alandada turseid ning kiirendada hematoomist paranemist.
Enamlevinud kasutusviisid:
- õlavöötme lihaspinged
- säärelihaste lihaspinged
- alaseljavalud
- põlvevalud
- küünarliigese valud
- randmevalud (ka karpaalkanali sündroom)
- kõhu ja selja toestamine raseduse ajal
- hüppeliigese toestamine
- rühi korrigeerimine
- suure varba asendi korrigeerimine hallux valguse korral
- turse vähendamine (nii traumajärgsed kui kroonilised tursed)
- lihasvenituse või -rebendi järgne toestamine
Millal ei tohi kinesioteipimist teha?
Üldjuhul võib kinesioteipi kõigile panna, sest tänu oma naturaalsetele allergeenide vabadele materjalidele ei tekita see nahaärritusi. Kuid siiski on mõned juhud kui seda kasutada ei saa:
- lahtised haavad
- nahainfektsioonid
- südamepuudulikkus
- vähk
- veenilaiendite piirkond
Teenuse kestvus on 30min
Teenust saab viia läbi ka kliendi asukohas.